CV Pielegniarki
CV Pielegniarki
W przykładowym CV dla pielęgniarki są wymienione wszystkie wyszukiwane umiejętności miękkie. Opis profilu jest krótki ale posiada informacje jak certyfikat z jęz. angielskiego, a to jest mile widziane przez rekruterów. W szpitalu mogą znajdować się klienci międzynarodowi. Jest to wartość, która przynosi wiele pozytywnych korzyści.
Stwórz CV w tej branży" Zaangażowana, energiczna pielęgniarka z 5-letnim doświadczeniem, która chce się dzielić pasją do opieki zdrowotnej. Cechująca się empatią i łatwością nawiązywania kontaktów z pacjentami. Posiadająca certy kat z jęz. angielskiego (FCE) i mająca doświadczenie nad opieką z osobami niepełnosprawnymi."
Sara Kowalska - PielęgniarkaSpis treści
CV pielęgniarki, co wpisać? Wzór do pobrania listu motywacyjnego i CV.
CV to jeden z najważniejszych dokumentów. Jest to przepustka do kariery, w której spędzisz większość swojego czasu. Dlatego warto poświęcić chwilę na wypełnienie go tak, aby przyciągało uwagę rekruterów.
Jak można się domyślić, pielęgniarstwo nie jest łatwą sztuką. Rekrutacja w branży medycznej może być bardziej wnikliwa i precyzyjna niż w przypadku pozostałych branż. Jednak jak każda inna dziedzina, pielęgniarstwo ma swoje wymogi co do przyszłych pracowników.
Najważniejsze jest to, aby wszystkie informacje w życiorysie były poprawne, ponieważ Twoje CV to pierwsze przedstawienie się przyszłemu szefowi. Szczególnie w branży pielęgniarskiej, bardziej niż w innej liczą się kompetencje miękkie.
Nieistotne czy dopiero zasiadasz, aby napisać swoje pierwsze CV, czy też chcesz je zaktualizować po latach pracy. Musisz wiedzieć, co należy uwzględnić w swoim życiorysie. W tym artykule otrzymasz ogólne wskazówki dotyczące tworzenia profesjonalnego CV pielęgniarki.
Ważne jest, aby swoje CV dopasować do oferty pracy. Używaj słów, które pojawiły się w ogłoszeniu. W ten sposób dasz rekruterom do zrozumienia, że posiadasz wszystkie cechy potrzebne na to stanowisko.
Oprócz wyrażeń z oferty możesz posługiwać się terminami branżowymi. Jeżeli są takie słowa, którymi komunikują się wyłącznie pielęgniarze, śmiało zawieraj je w swoim CV. Pokażesz tym swój profesjonalizm i bycie aktualnym w świecie pielęgniarstwa.
Pisząc CV dla pielęgniarki, rób kopie wszystkich odpowiednich kwalifikacji, nagród, listów referencyjnych i wszystkiego, co ma znaczenie. Zapisz to wszystko razem w bezpiecznym pliku wraz ze swoim CV i przechowuj je w łatwo dostępnym miejscu. Nie zapomnij również o liście motywacyjnym.
Profil osobisty
Profil osobisty to krótka prezentacja, w której w kilku zdaniach wyjaśniasz, dlaczego jesteś idealną kandydatką na dane stanowisko. W kontekście ogólnym powinnaś przedstawić chęć dołączenia do tej firmy, wyjaśnić odpowiednie doświadczenie, zaprezentować swoje mocne strony i podsumować, jakie atrybuty wnosisz do firmy.
Atrakcyjne podsumowanie to klucz do zainteresowania rekrutera. To właśnie ono zachęca i skłania rekrutera do przeczytania dalszej części Twojego CV. W tej sekcji możesz opowiedzieć o tym, co możesz wnieść do wybranej firmy jako pielęgniarka.
Daj znać o swojej misji. Niech Twój profil osobisty intryguje i zaprasza do przeczytania całego życiorysu. Ponadto wskaż swoją mocną cechę, która mogłaby Cię wyróżnić na tle pozostałych aplikujących. Może masz na koncie kilka ważnych osiągnięć, które zmieniły bieg rozwoju poprzednich firm? Powiedz o tym.
Podsumowanie to doskonałe miejsce na to, aby poinformować pracodawcę o Twoich specjalnych umiejętnościach pielęgniarskich. W takim CV pielęgniarka przekona przyszłego szefa, że to właśnie ona może wyróżnić Cię na tle konkurentek.
Odpowiednie kompetencje przyniosą największą korzyść całej firmie i będą miały wpływ na jej rozwój.
Przykład: “Zaangażowana, energiczna pielęgniarka z 7-letnim doświadczeniem. Pracowałam w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Odporna psychicznie, mam solidne doświadczenie w operowaniu. W roku 2017 wyróżniona odznaką honorową za ochronę zdrowia.”
CV wzór pielęgniarki
Pobierz ten szablon CVUmiejętności w CV
Umiejętności pielęgniarskie są nie lada sztuką. To nie tylko wiedza specjalistyczna, praktyki i wprawione ręce potrafiące opatrzyć ranę. Pielęgniarka powinna mieć w zanadrzu szereg kompetencji zarówno twardych, jak i miękkich. Podobnie jest w przypadku innych profesji medycznych, gdzie np. swoje CV położna musi uzupełniać o takie same cechy.
Musisz na początku pamiętać, że aby pracować na stanowisku pielęgniarskim, należy spełnić kilka bardzo potrzebnych warunków. Przede wszystkim, powinnaś posiadać świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły pielęgniarskiej. Do tej pracy możesz zostać dopuszczona pod warunkiem, że okręgowa izba pielęgniarek i położnych przyznała Ci do tego prawo.
Dodatkowo prawo informuje, że pielęgniarka powinna mieć pełną zdolność do czynności prawnych i nienaganną postawę etyczną.
Ważne jest jednak, aby odpowiadać na wymogi zawarte w ofercie pracy. Jeżeli zostały w nim podane wymagane umiejętności, to nawet CV pielęgniarki po licencjacie powinno być z nimi adekwatne.
Dla ułatwienia, poniżej znajdziesz przykłady kompetencji twardych i miękkich, które powinna posiadać pielęgniarka:
Kompetencje miękkie:
Życzliwe podejście do pacjenta,
Umiejętność nawiązywania kontaktów,
Odporna na stres,
Empatia,
Potrafi umiejętnie rozwiązywać konflikty,
Chęć nieustannego rozwoju.
Kompetencje twarde:
Znajomość języka angielskiego na poziomie C1,
Aktualne prawo wykonywania zawodu,
Umiejętność wykonywania badań diagnostycznych oraz zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych,
Prowadzenie dokumentacji medycznej,
Wystawianie recept na niektóre leki oraz zlecenia na zaopatrzenie w określone wyroby medyczne.
Doświadczenie zawodowe w CV
Wypisz swoją historię zatrudnienia. Powinnaś zrobić to datami w odwrotnej kolejności, czyli malejąco. Oprócz określenia swoich obowiązków, w swoim CV pielęgniarka powinna uwzględnić znaczące osiągnięcia. Na przykład, być może kierowałaś sektorem pielęgniarek, gdzie wprowadziłaś szereg koniecznych procedur. Napisz o tym.
Opisuj dokładnie wszystkie obowiązki, które należały do Ciebie na poprzednich stanowiskach. Z pielęgniarkami można się spotkać w wielu miejscach, dlatego lista tych zadań może być długa.
Pielęgniarkę można spotkać w:
szpitalu – m.in. przygotowuje i podaje leki doustne, dożylne i domięśniowe, pobiera materiał do badań laboratoryjnych, wykonuje podstawowe badania (np. EKG, pomiar temperatury i poziomu cukru).
przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistycznych – m.in. pobiera materiał do badań, wykonuje szczepienia ochronne, robi zastrzyki, opatruje rany, w wykonuje podstawowe badania (np. EKG, pomiary temperatury ciała, ciśnienia tętniczego krwi i masy ciała), prowadzi dokumentację.
punkcie pobrań – pobiera materiał do zleconych badań laboratoryjnych, np. krwi.
szkolnym gabinecie profilaktyki zdrowotnej – m.in. udziela pomocy doraźnej w nagłych przypadkach, robi testy przesiewowe (np. badania wzroku i słuchu, pomiary masy ciała, wzrostu i ciśnienia krwi), wspiera uczniów z niepełnosprawnością, edukuje na temat zdrowego stylu życia i higieny zdrowia psychicznego.
domu pomocy społecznej, zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub hospicjum – świadczy pomoc osobom ciężko chorym i umierającym, oprócz typowych zadań także karmi i myje pacjentów, pielęgnuje odleżyny.
domu chorego – w określonych przypadkach udziela świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej lub pielęgniarskiej opieki długoterminowej.
Nawet jeśli Twoje doświadczenie jest małe, postaraj się wypisać jak najwięcej obowiązków. Dla rekruterów będzie to informacja, że jesteś aktywnym pracownikiem.
Edukacja w CV
Sekcja edukacyjna dotycząca CV pielęgniarki będzie prosta. Ten obszar CV ma na celu udokumentowanie odpowiedniego wykształcenia. Wpisz nazwę szkoły, miejscowość, wraz z datą zaczęcia oraz zakończenia. Do opisu możesz dodać tytuł pracy dyplomowej.
Należy również wspomnieć o każdym innym kursie zawodowym. Ukończone szkolenia pokazują, że zależy Ci na rozwoju osobistym. Dołącz do swojego CV zdobyte dyplomy oraz certyfikaty.
Osiągnięcia
Każda pielęgniarka może piąć się po szczeblach kariery. Te z kolei są bardzo cenione przez rekruterów. Osiągnięcia reprezentują Twój poziom profesjonalizmu. Są dowodem na nieustanne dążenie do realizacji wyznaczonych celów i podejmowania nowych wyzwań.
Podkreśl w CV te sukcesy, które osiągnęłaś dzięki kompetencjom punktowanym na stanowisku, na które aplikujesz. Zastanów się, czy wśród Twoich osiągnięć jest coś, co przyniosła Ci ponadprzeciętna empatia albo duża odporność na stres. Pisz o swoich sukcesach w kontekście rozwoju firmy, do której składasz aplikację.
Kursy i certyfikaty
Certyfikaty z kursów i szkoleń są znakomitym uzupełnieniem życiorysu. Uwzględnij w swoim CV te kursy i szkolenia, które są związane z pielęgniarstwem. Dzięki temu będziesz mogła potwierdzić i poprzeć zdobyte umiejętności odpowiednimi dyplomami.
Informacje o kursach to również sygnał dla pracodawcy, że stale rozwijasz się w swoim fachu. Poprzez szkolenia poszerzasz swoje kompetencje. Może pogłębiłaś swoją wiedzę z obszaru chirurgii, psychiatrii lub położnictwa? Pochwal się swoimi certyfikatami.
Ten CV wzór pielęgniarka może wykorzystać do zamieszczenia wszystkich przydatnych sekcji. Pracodawcy lubią widzieć pasję i zaangażowanie. Liczne dyplomy pokazują Twoje samozaparcie. Dodatkowo pozwalają zatrudniającemu myśleć, że możesz wnieść do jego firmy wartość dodaną.
Referencje w CV
Czy ktoś już może Cię zarekomendować? Referencje są to zazwyczaj dane osób, z którymi pracowałaś wcześniej. Zawiera się w nich opinię o Tobie jako pracowniku.
Referencje pomagają rekruterom w trakcie selekcji zweryfikować potencjalnego pracownika. Jeżeli poprzedni pracodawca wystawia Ci referencję, wówczas rekomenduje Cię jako pracownika i potwierdza on Twoje kompetencje.
Tworząc swoje CV, zamieść sekcję “Referencje” wraz z potrzebnymi kontaktami. Nabierzesz w ten sposób wiarygodności. W CV pielęgniarki warto zadbać o to, aby wzbudzić swoją osobą zaufanie rekruterów.
Pamiętaj też, że przed wykorzystaniem danych swoich byłych pracodawców, warto najpierw się z nimi skontaktować i poprosić o zgodę.
Języki w CV
Nigdy nie wiesz, kogo przyjdzie Ci ratować. Misja pielęgniarki jest nieprzewidywalna. Może się zdarzyć, że będziesz musiała użyć języka innego niż Twój ojczysty. Jeżeli posługujesz się innymi językami niż polski, koniecznie zapisz to w CV.
Znajomość języków jeszcze bardziej może Cię zbliżyć do pomyślnej rozmowy kwalifikacyjnej. Wskazuje ona na Twoją wszechstronność. Zapisz ich znajomość w oddzielnej sekcji. Określ również stopień ich znajomości.
Klauzula
Kończąc pisanie swojego CV pielęgniarki, nie zapomnij o dodaniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Formuła klauzuli czasami się zmienia wraz ze zmianami przepisów. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja klauzula jest zapisana poprawnie, możesz skorzystać z formuł poniżej. Są one zgodne z RODO w 2022 roku.
“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”
Istnieje również wersja formuły z powołaniem się na konkretną ustawę. Zawierając tę wersję z podstawą prawną, również nie popełnisz błędu:
“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”
Podsumowanie
Pielęgniarstwo jest obiektywnie trudną dziedziną. Wymaga medycznej wiedzy, precyzji i staranności. Nie każdy może zostać pielęgniarzem lub pielęgniarką. Praca ta wymaga odpornej psychiki, jak i mocnej osobowości.
Pielęgniarkę powinien wyróżniać twardy kręgosłup etyczny i moralny oraz głęboka empatia. Są to kompetencje miękkie, które w połączeniu z doświadczeniem, czynią Cię idealną kandydatką na to stanowisko. Powinnaś bez wahania umieścić wszystkie te umiejętności, aby wzbudzić zaufanie rekruterów.
Połącz to wszystko z przydatnymi osiągnięciami i certyfikatami, a takie CV pielęgniarka wzór powinien zdać egzamin i zwiększyć Twoją szansę na otrzymanie świetnej pracy. Nie zapomnij również o liście motywacyjnym.
Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker
Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!
Stwórz swoje CVZwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.