CV Wzory

DropDown

Fizjoterapeuta CV

StarStarStarStarStar

Fizjoterapeuta CV

Przedstawiamy wzór CV dla fizjoterapeuty na bazie szablonu Erasmus. Arkadiusz Lem, doświadczony specjalista w dziedzinie fizjoterapii, prezentuje swoją karierę w przejrzysty i profesjonalny sposób.

Stwórz CV fizjoterapeuta

"Doświadczony fizjoterapeuta z ponad 12 latami praktyki w zarówno klinikach prywatnych, jak i publicznych placówkach medycznych. Specjalizuję się w rehabilitacji po urazach ortopedycznych i chirurgicznych, oferując holistyczne podejście do leczenia, które uwzględnia zarówno fizyczne, jak i psychiczne potrzeby pacjentów. "

Arkadiusz Lem - Fizjoterapeuta

fizjoterapeuta cv

Spis treści

Proces tworzenia CV: Jak zacząć CV fizjoterapeuty?

Zanim weźmiemy się za pisanie, podkreślmy, że najważniejsze w każdym CV jest dobre targetowanie – czyli przygotowanie go w taki sposób by miało jak największe szanse na przyciągnięcie uwagi potencjalnego pracodawcy. CV fizjoterapeuty trafi do szpitala, klubu sportowego, spa, lub prywatnej praktyki, dlatego na początek skup się na tym, żeby dowiedzieć się na co czekają wybrane placówki.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zacznij teraz!

Najłatwiej to zrobić, korzystając z istniejących ogłoszeń. Znajdź sobie wymagania gdzieś w internecie. Albo w danym miejscu, albo przejrzyj inne konkurencyjne ośrodki, w końcu tam praca pozostaje ta sama, wymagania rzadko się różnią. Spisz je sobie w jednym miejscu i wtedy zestaw z całym doświadczeniem jakie masz. Porównaj ją z umiejętnościami, wykształceniem, poprzednimi miejscami pracy i odbytymi kursami. Nie zapomnij wpisać w CV tylko te informacje jakie mają jakiś logiczny związek z miejscem do którego aplikujesz.

Czy wiesz co dokładnie chcesz robić? Na to też musisz sobie odpowiedzieć. Jeśli po prostu szukasz jakiejkolwiek pracy na pozycji fizjoterapeuty, będziesz działać inaczej niż wtedy jak chcesz się specjalizować w konkretnej dziedzinie. W pierwszym przypadku, masz dużo szersze pole manewru, możesz składać CV wszędzie tam gdzie przyjmują, w drugim czeka Cię więcej pracy – konieczne będzie dobre poznanie danego sektora i śledzenie pojawiających się ofert pracy interesującej Cię sekcji (np. fizjoterapii sportowej).

Przykład CV fizjoterapeuty

przykład fizjoterapeuta cv

Pobierz przykładowe fizjoterapeuta CV w formacie pdf

CV fizjoterapeuty wzór, stworzony dla Arkadiusza Lema przy użyciu szablonu Erasmus, jest idealnym przykładem dla profesjonalistów z branży fizjoterapeutycznej, którzy pragną elegancko i skutecznie przedstawić swoje doświadczenie i umiejętności. Jeśli jesteś fizjoterapeutą i poszukujesz inspiracji do stworzenia własnego CV, ten wzór z pewnością dostarczy Ci wiele wskazówek. Zapraszamy również do przeglądania innych cv szablony dostępnych na naszej stronie, stworzonych z myślą o specjalistach z różnych dziedzin medycyny.

Co włączyć do CV fizjoterapeuty? Porady i przykłady

Omówmy kilka elementów, które chcemy wrzucić w każde porządne CV fizjoterapeuty. Strona zatrudniająca musi mieć łatwy wgląd w Twoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, edukację i zdobyte uprawnienia. Oprócz tego dobrze jest zamieścić na początku krótkie bio (inaczej profil zawodowy). Ale po kolei:

Profil zawodowy:

Zacznijmy od profilu, to on powinien rzucać się w oczy, będąc zaraz obok naszych poprzednich prac. Czym jest? To proste, nasze bio to nasza „wizytówka w wizytówce” maksymalnie skrócony opis tego, kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Wpiszcie tam swoje cele w zawodzie, wspomnijcie gdzie pracowaliście i co wam to da na tym stanowisku, możecie też dorzucić 1-2 zdania o sobie. W dalszej części, mamy dla Was przykładowe profile osobiste, jeśli brakuje Wam weny.

Przykład: "Doświadczony fizjoterapeuta z 5-letnim stażem w pracy w szpitalu i praktyce prywatnej. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji po urazach sportowych. Poszukuje stanowiska fizjoterapeuty w dynamicznej klinice, gdzie mógłbym dalej rozwijać swoje umiejętności i pomagać pacjentom wracać do pełni zdrowia."

Doświadczenie zawodowe:

Obok, mamy sekcję doświadczenia. Tutaj nic nie zrobicie, albo je macie (i ma sens je zamieszczać, bo jest związane) albo nie. Oczywiście możecie pomóc sobie praktykami, stażami i tak dalej, ale jeżeli w Waszym życiorysie nie ma nic co moglibyście tam wpisać, nie przejmujcie się – zamiast tego, pomińcie tę sekcję i przejdzie od razu do edukacji.

W tym dziale, udowodnicie, że macie pojęcie na co się piszecie. Oczywiście najważniejsze będzie wykształcenie kierunkowe, techniczne albo uniwersyteckie. W naszych szablonach, certyfikaty i inne dodatkowe uprawnienia są oddzielne, więc pozostawcie ten dział tylko na kształcenie.

Przykład:

Fizjoterapeuta, Centrum Medyczne "Zdrowie+", Warszawa, 2021-2023 - Prowadzenie terapii pacjentów po urazach ortopedycznych, współpraca z lekarzami specjalistami, prowadzenie dokumentacji pacjentów.

Asystent Fizjoterapeuty, Klinika "Rehabilitacja+", Kraków, 2019-2021 - Asystowanie w terapii pacjentów, przygotowywanie pacjentów do zabiegów, prowadzenie ćwiczeń w grupach.

Umiejętnościami

Następnie zajmijmy się umiejętnościami, tutaj macie dużą dowolność, ale polecamy jedno z dwóch podejść: albo skupcie się na najważniejszych umiejętnościach z branży (np. diagnostyka funkcjonalna albo terapia sportowa), albo wpiszcie ogólniki, byle związane z zawodem (komunikacja z pacjentem, organizacja miejsca pracy, itd.).

Certyfikaty Teraz przyszedł czas na dodanie wszystkich certyfikatów, szkoleń i kursów na jakie macie podkładkę (nie polecamy wpisywać tu niczego czego nie będziecie w stanie udowodnić), zrobiliście szkolenie z kinesiotapingu? Wpisywać. Macie certyfikat z Terapii manualnej, jak najbardziej.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zacznij teraz!

Jak napisać osobisty profil dla CV fizjoterapeuty

Jak napisaliśmy wcześniej, profil osobisty albo bio, ma być chwytliwym, krótkim podsumowaniem całego CV. Robicie go po to, żeby ktoś, kto przegląda dziesiątki cefałek dziennie, zwrócił uwagę właśnie na Waszą. Tutaj też podamy przykłady tego, jak mogą wyglądać.

Oto kilka przykładów profilu osobistego dla fizjoterapeuty:

Starszy fizjoterapeuta – dziesięć lat w zawodzie

Pracowałem w szpitalach i klinikach prywatnych. Zajmuję się głównie sportowcami, rehabilituję po urazach sportowych i dobieram indywidualnie programy leczenia. Wielu moich pacjentów bardzo szybko wraca do pełnej sprawności, co mam udokumentowane.

Młody fizjoterapeuta, trzy lata doświadczenia

Pracujący z pacjentami geriatrycznymi. Znany z empatii, cierpliwości i umiejętności tworzenia spersonalizowanych planów terapeutycznych, które poprawiają jakość życia i niezależność seniorów.

Fizjoterapeuta

Z licencjatem i 5-letnim doświadczeniem w ortopedii. Specjalizuję się w terapii manualnej i technikach masażu. Znany z wysokiej jakości opieki i skutecznych interwencji, które przyspieszają proces gojenia i zmniejszają ból pacjentów.

Rehabilitant z 7-letnim stażem

Skoncentrowany na pracy z pacjentami po udarach. Zdolny do tworzenia innowacyjnych programów leczenia, które wspierają neuroplastyczność i przywracają funkcje pozbawionych sprawności obszarów mózgu.

Jakie umiejętności wpisać do CV fizjoterapeuty?

Teraz nieco szerzej o umiejętnościach. Ponownie, dwa typy - umiejętności techniczne, związane z zawodem i bardzo łatwe do sprawdzenia i umiejętności miękkie, dużo bardziej płynne i ogólne.

W każdym CV jest na nie miejsce, ale w przypadku fizjoterapeutów masz dużą szansę, wpłyną na to, gdzie zostaniesz przyjęty a gdzie nie. Jeśli chcecie się zabezpieczyć, możecie podać umiejętności techniczne (specyficzne dla zawodu) i poniżej dodać miękkie (ogólne, ale niezbędne w pracy z pacjentami). Jakie to mogą być umiejętności? Sprawdźmy parę przykładów. Najpierw techniczne:

  • Diagnostyka funkcjonalna, jest zdolnością oceny jak dobrze lub źle funkcjonują mięśnie pacjenta i czy może się poruszać. Robi się to żeby ustalić plan leczenia.

  • Manualna, tutaj mamy różne techniki manualne, które terapeuta będzie stosował żeby leczyć dysfunkcje mięśniowo-szkieletowe.

  • Terapia elektrofizjologiczna, czyli korzystanie ze sprzętu, takiego jak TENS.

  • Kinesiotaping, to znajomość sposobów na stosowanie różnych taśm do poprawy leczenia pacjentów.

Teraz umiejętności miękkie:

  • Komunikacja interpersonalna, w skrócie zdolność do takiego rozmawiania z innymi, żeby zrozumieli o co nam chodzi i jeszcze najlepiej się zastosowali.

  • Empatia, zdolność do rozumienia i czucia emocji pacjenta, co jest kluczem do nawiązania zaufania.

  • Zarządzanie czasem, ważne przy przeładowanych szpitalach. Obejmuje skuteczne planowanie i organizację codziennych zadań i sesji terapeutycznych.

Inne umiejętności:

  • Znajomość języków obcych – tutaj bardzo zależnie od tego gdzie będziesz pracować, albo będziesz stykać się z językiem obcym bez przerwy (uzdrowiska przygraniczne, placówki międzynarodowe), albo nie będzie Ci potrzebna wcale.

  • Biegłość w korzystaniu z oprogramowania medycznego – dobrze mieć, ale zazwyczaj te programy są tak pradawne, że i tak dopiero na miejscu będziesz musiał nauczyć się ich wszystkich dziwactw i obejść.

  • Edukacja pacjenta – istotny punkt, nawet najlepiej prowadzona terapia jest niewiele warta jeżeli nie potrafimy jasno i zrozumiale przekazać pacjentowi co powinien dalej robić sam. Oczywiście na to czy się zastosuje już wpływu nie mamy.

Doświadczenie zawodowe w CV fizjoterapeuty: Jak je uwzględnić?

Wiadomo, że doświadczenie zawodowe jest jedną z najważniejszych sekcji w każdym CV. To tutaj zatrudniający ma wgląd w szereg osób, które już wcześniej Ci zaufały. Pozwala mu też wyrobić sobie opinię o Twoich umiejętnościach, specjalizacji czy poziomie doświadczenia w zawodzie.

Formatowanie:

  • Dobrze zrobisz jeśli zawsze będziesz umieszczać najnowsze doświadczenie na początku listy, a następnie kontynuował w do coraz i coraz dawniejszych pozycji.

  • Dla każdego stanowiska podaj daty zatrudnienia, nazwę firmy, lokalizację oraz Twoje stanowisko.

Jak opisać obowiązki:

  • Zamiast wymieniać jedynie podstawowe obowiązki, skup się na osiągnięciach i konkretnych zadaniach, które wykonywałeś.

  • Używaj aktywnych czasowników, takich jak "prowadziłem", "koordynowałem" czy "wdrażałem".

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zacznij teraz!

Porady:

  1. Ilość stanowisk: Nawet jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe nie przesadzaj, skoncentruj się tylko na ostatnich 10-15 latach kariery. Nikt nie będzie wczytywał się w 30 lat pracy, szczególnie jeśli zmieniałeś często miejsca (tutaj dodatkowa uwaga – unikaj jak ognia wymieniania bardzo wielu stanowisk w krótkim czasie, pracodawcy tego nie lubią). Starsze stanowiska można skrócić lub całkowicie pominąć, chyba że są szczególnie ważne dla oferty pracy.

  2. Branża: Jeżeli przeskakujesz z innej branży, jest szansa, że niektóre z nich mogą być przydatne/powiązane z fizjoterapią. Takie wpisz. Florysty nie wpisuj, ilość nie przeważa nad jakością.

  3. Długość opisu: Dobrze dodać parę słów do każdego stanowiska. Przedstaw się w jak najlepszym świetle, podkreśl co udało się tam zrobić itd. Nie przesadzaj, zawsze mogą skontaktować się poprzednim pracodawcą. Dzięki temu CV będzie przejrzyste i konkretne.

  4. Dla osób bez doświadczenia: Jesteś świeżo po studiach? Złap jakiś wolontariat, staż, albo praktykę. Możesz oczywiście iść prosto do pracy, ale licz się z tym, że będzie trudniej. Ważne jest, by pokazać, że masz praktyczne umiejętności i powiązane zainteresowania, nawet jeśli nie nabyłeś ich w pełnoetatowej pracy.

Jak przedstawić wykształcenie w CV fizjoterapeuty?

Każde poważne CV fizjoterapeuta, wymaga oczywiście wykształcenia kierunkowego. Dobra wiadomość jest taka, że są to studia, które możesz albo zaliczyć ciągiem (5 lat) albo zrobić magisterkę (2 lata). Z niższym poziomem, możesz jedynie zostać masażystą. Dlatego upewnijcie się, że wprowadzacie ten dział do swojego CV, niech skupią się na nim zwłaszcza ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Wykształcenie pokazuje także w jakim kierunku chcesz się specjalizować.

Podstawowe informacje:

Tak jak przy poprzednich etatach, zawsze zaczynaj od najnowszego etapu edukacji i schodź do coraz wcześniejszych (prawdopodobnie wystarczy, że opiszesz tylko studia – chyba, że masz za sobą powiązane technikum).

Dla wszystkich etapów pamiętaj żeby podać : nazwę uczelni, kierunek studiów, specjalizację (jeśli dotyczy) oraz daty rozpoczęcia i zakończenia studiów.

Kursy i szkolenia:

W naszych wzorach znajdziesz też miejsce na kursy i szkolenia. Dodanie ich jest zawsze dobrym pomysłem, pokazują Twoje zainteresowanie zawodem i to, że jesteś gotowy zdobyć nowe umiejętności. Oczywiście, kursy muszą być związane z fizjoterapią.

Porady:

Miałeś na studiach coś wyjątkowo interesującego w kontekście pracy, o którą się starasz? Wpisz moduły lub przedmioty, które mogą być ważne dla przyszłego pracodawcy, wymień je krótko pod danym etapem, mamy na to miejsce we wzorcu.

Miałeś wysoką średnią ocen? Może otrzymałeś nagrody akademickie, albo byłeś aktywny w kołach naukowych? Wszystko to warto wrzucić w CV.

Jakie certyfikaty uwzględnić w CV fizjoterapeuty?

Zrobisz dobrze, jeśli wprowadzisz w CV każdy powiązany certyfikat (albo licencję) jakie posiadasz. Tutaj nie ma limitu jak w przypadku ilości poprzednich stanowisk. Nie zapomnij tylko, że one wszystkie muszą być potwierdzone i jest niemal pewne, że będziesz musiał je pokazać pracodawcy w odpowiednim czasie.

Przykład:

  1. Licencja Terapeuty Metodą PNF, Instytut Rehabilitacji w Warszawie, 2019

  2. Certyfikat Terapeuty Metodą McKenziego, Międzynarodowy Instytut McKenziego, 2018

Porady:

  • Nie zapomnij o tym, żeby lista certyfikatów w CV była aktualna. Dodawaj nowe i przede wszystkim, usuwaj te, które straciły ważność.

  • Jeżeli masz ich cyfrowe wersje, a aplikujesz przez e-mail lub platformę, dołącz je od razu.

  • Certyfikat jest już nieważny ale go odnawiasz? Napisz o tym, bycie w trakcie odnawiania licencji lub certyfikatu, to nie problem. Warto zaznaczyć, że się go miało i niedługo znowu będzie miało.

List motywacyjny dla fizjoterapeuty

Ta dość przestarzała metoda rekrutacji, nadal jeszcze czasem się pojawia. List motywacyjny fizjoterapeuta składa razem z CV, ma on w domyśle pozwolić na uzewnętrznianie się i osobiste przedstawienie przyszłemu pracodawcy. Zasada jest prosta, pisz jak każą, nie pisz jak nie każą.

Jak sobie z nim poradzić?

  1. Tak naprawdę, w liście motywacyjnym masz udowodnić, że jesteś w stanie wypisać powody, dla których jesteś idealnym kandydatem na stanowisko, oraz pokazać, że jesteś na tyle zainteresowany tą ofertą, żeby go napisać.

  2. Długość: Stosuj się do zasady "mniej znaczy więcej". Idealna długość listu motywacyjnego to około 3/4 strony.

  3. Spersonalizuj list: Unikaj ogólnikowych zwrotów i stwórz dedykowany list dla każdej oferty pracy. Wskaż, co Cię przyciąga w danej klinice, placówce lub specjalizacji.

  4. Umiejętności: Wskaż umiejętności i doświadczenie związane ze stanowiskiem, a co ważniejsze wpisz w jaki sposób możesz przynieść korzyść placówce.

  5. Unikaj powtórzeń: Informacje zawarte w CV nie powinny być powtarzane w liście motywacyjnym. To jest ten moment, w którym udowadniasz, że jesteś idealnym kandydatem.

  6. Bądź profesjonalny: Unikaj nim wyrażeń potocznych i zbytniej familiarności. Używaj pełnych zdań i dbaj o poprawność ortograficzną.

  7. Zakończenie: Podziękuj za rozpatrzenie Twojej aplikacji i wyraź nadzieję na możliwość dalszych rozmów. Zaznacz, że jesteś dostępny do udzielenia dodatkowych informacji czy spotkania.

  8. Korekta: Zanim wyślesz list, poproś kogoś o jego przeczytanie.

  9. Jeżeli brak Ci doświadczenia, możesz najpierw postarać o staż, znajdziesz u nas porady jak przygotować list motywacyjny na staż.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zacznij teraz!

Kluczowe wnioski

  • Dopasuj się do oferty: Poznaj wymagania konkretnego pracodawcy, sprawdź konkurencję i napisz CV żeby pasowało do ich wyobrażenia o super pracowniku.

  • Profesjonalizm: Dbaj o klarowność, spójność i poprawność językową swojego CV. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a profesjonalnie przygotowane dokumenty znacząco zwiększają Twoje szanse na sukces.

  • Konkretyzuj: Gdziekolwiek to możliwe, podawaj konkretne liczby i osiągnięcia. Zamiast napisać "praca z pacjentami", lepiej wpisz "prowadziłem terapię manualną u ponad 100 pacjentów geriatrycznych"

  • Umiejętności i certyfikaty: Wprowadź wszystkie związane. Tutaj im więcej tym lepiej.

  • Pokaż jak bardzo Cię pasjonuje i angażuje praca. Pracodawcy to uwielbiają.

  • Nieustanne kształcenie: Pokaż, że jesteś gotowy na rozwój i uczestniczenie w dodatkowych szkoleniach czy kursach.

  • Sieć kontaktów: Wspomnij o wszelkich organizacjach branżowych, w których działasz, lub konferencjach, które odwiedziłeś. Może to być dodatkowym atutem.

  • Osobista wartość: Zastanów się, co wyróżnia Cię na tle innych fizjoterapeutów i postaraj się to uwypuklić.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.